Грошова допомога на оренду житла

З метою підтримки внутрішньо перемішених осіб Херсонської області, які постраждали від повномасштабного вторгнення та не можуть повернутись до своїх домівок через їх окупацію, руйнування, обстріли та винаймають житло у місці свого теперішнього перебування, БО «БФ «АДРА Україна» пропонує надати грошову допомогу на оренду житла сім’ям, які є внутрішньо переміщеними особами.

Вищезазначений вид допомоги пропонується домогосподарствам, яке не має доступу до доходів, не отримували фінансової допомоги від БО «БФ «АДРА Україна» за останці 3 місяці та підпадатиме одному з наступних критеріїв:

• домогосподарство, яке має вагітну жінку або годуючу немовля;
• домогосподарство, яке має дітей групи ризику (діти із зони активних бойових дій; з інвалідністю; з хронічними захворюваннями; сироти чи інше);
• домогосподарство, яке має особу старше 50-ти років з особливою потребою;
• домогосподарство, яке має особу з тяжкими хронічними захворюваннями чи пораненнями внаслідок бойових дій;
• домогосподарство, яке має особу з інвалідністю.

Розмір допомоги залежить від регіону, де саме орендується житло, та кількості членів родини, що проживають разом (додаток 1). Період надання допомоги складає 3 місяці. Оплата буде здійснена одним траншем одноразово (одразу за всі 3 місяці).

Для реєстрації на допомогу заявник має заповнити заяву-прохання (додаток 2) до БО «БФ «АДРА Україна», що додається та сформувати пакет документів, а саме:

  1. Для дорослих осіб фотокопії наступних документів: паспорту (1, 2 сторінка, сторінка з місцем проживання; якщо ID-картка, та фотокопія обох сторін і витяг про місце проживання), РНОКПП, пенсійне посвідчення (для осіб похилого віку), документи, підтверджуючі інвалідність (для осіб з інвалідністю), документи, що підтверджують захворювання (для осіб з тяжкими хронічними захворюваннями та пораненнями внаслідок бойових дій). Для дітей фотокопії наступних документів: РНОКПП (у разі наявності), свідоцтво про народження, документи, підтверджуючі інвалідність (для дітей з інвалідністю);
  2. фотокопія довідки ВПО (обов’язково);
  3. фотокопія діючого договору про оренду житла (обов’язково);
  4. фотокопії квитанцій про оплату оренди/комунальних послуг (за попередні кілька місяців перед реєстрацією) (обов’язково).

При відповідності вищевказаним умовам мешканців домогосподарства, фотокопії зазначених документів надсилаються на електронну пошту adra.viplata.nk@ukr.net.

Важливо!!!

Назва листа повинна містити прізвище з ініціалами заявника(-ці) та категорію вразливості (наприклад: особа з інвалідністю, вагітна жінка, дитина з хронічною хворобою, тощо).

В одному електронному листі – дані одного домогосподарства.

Якщо неповний пакет документів – допомога не призначається.

Банківський рахунок IBAN повинен бути обов’язково на ім’я заявника, а не члена родини.

Кількість виплат обмежена.