Завершено ІІ етап селф-скринінгу адаптації законодавства України до права ЄС

Завершено ІІ етап первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу (селф-скринінг). Органи державної влади опрацювали близько 28000 актів права ЄС, та за результатами підготували звіти для наповнення майбутньої Національної програми нормативно-правового наближення українського законодавства до актів права ЄС.

34 звіти були підготовлені і передані Кабінету Міністрів України головними виконавцями переговорних розділів за участі інших органів державної влади: Міністерством економіки, Міністерством фінансів, Міністерством аграрної політики та продовольства, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерством юстиції, Міністерством освіти і науки, Міністерством закордонних справ, Міністерством цифрової трансформації, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерством енергетики, Державною службою статистики, Антимонопольним комітетом, Національним банком України та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Після опрацювання звітів, за участі Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, заплановано наступні кроки:

  • формування актуального переліку acquis;
  • узагальнений перелік уже ухваленого українського законодавства, що відповідає acquis;
  • аналіз розбіжностей між станом імплементації acquis в рамках Угоди про асоціацію та актуальним правом ЄС;
  • розробка Національної програми адаптації законодавства до права ЄС та плану імплементації acquis (на заміну Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію);
  • розробка проєктів нормативно-правових актів, що мають бути прийняті в рамках переговорного процесу;
  • ухвалення відповідних законопроєктів;
  • імплементація прийнятого законодавства;
  • моніторинг проєктів законів на відповідність європейським зобов’язанням;
  • опрацювання підходів до формування переговорних позицій;
  • надання підтримки Єврокомісії у здійсненні підготовки до офіційного скринінгу в 2024 році.

Довідково

І етап селф-скринінгу завершився 30 червня. Понад 80 органів державної влади та державних установ було залучено до проведення селф-скринінгу за 34 переговорними розділами.

Детальніше з результатами можна ознайомитись у презентації.

Селф-скринінг – це процес перевірки національного законодавства на відповідність актуальному праву ЄС для виявлення невідповідностей та прогалин, які необхідно усунути для підготовки України до переговорів про вступ до Євросоюзу.

Джерело: https://eu-ua.kmu.gov.ua