З Днем Соборності України

Шановні мешканці Новокаховської громади!

22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави – День Соборності України.

Саме цього дня в 1919 році в місті Києві на Софійському майдані відбулася одна із найвеличніших подій в історії України – проголошення Універсалу про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки у соборну Україну:

«Однині воєдино зливаються століттям відірвані одна від одної частини єдиної України — Західно-Українська Народна Республіка і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка. Однині народ Український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружніми зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну, самостійну Державу Українську на благо і щастя всього її трудового люду».

Вперше за багато віків українські землі, які знаходилися під гнітом різних імперій, здобули унікальну можливість – жити в єдиній та неділимій Українській державі.

Сьогодні наша держава знову виборює соборність всіх своїх земель. Наша сила у єдності, яка живим ланцюгом об’єднує серця громадян України з різних її куточків, зокрема і тимчасово окупованих. Тому будемо гідними нащадками наших пращурів, які споконвіків всіма силами та стараннями виборювали Незалежність та Соборність держави!

День Соборності – це одне з найважливіших свят нашої країни, яке символізує те, що ми всі – один народ і жодні кордони не зможуть розділити нас. Давайте завжди пам’ятати про це!

Вітаємо із Днем Соборності! Щиро бажаємо завжди любити свою країну, пишатися своєю історією та своїм народом. Нехай Україна буде гордим птахом у зграї світових країн, нехай щодня дарує українцям свободу думки, відчуття щастя, мир та світлу надію!
Разом до Перемоги!
Слава Україні!