Зміни у виплаті допомоги ВПО!

26 січня Уряд прийняв постанову №94 «Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб» (далі – Постанова), якою продовжив виплату допомоги всім ВПО, які отримували її до 1 лютого поточного року. Виплату буде автоматично продовжено до 1 березня без додаткового звернення.

З 1 березня 2024 року виплати для ВПО буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів виплат, а саме тих ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян.

Так, з 1 березня виплати автоматично продовжуються ще на 6 місяців для категорій ВПО, які не мають можливості працювати, а саме:

  • • для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
  • • осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей (детальний перелік – у постанові);
  • • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Крім того, значна кількість ВПО також зможуть отримати продовження виплат ще на 6 місяців, після подання нової заяви на виплату допомоги.

ВАЖЛИВО! Звертатись за перепризначенням допомоги для ВПО з 1 березня 2024 року родини можуть вже починаючи з 1 лютого 2024 року. Тим, хто відповідає критеріям Постанови, і хто звернеться з новою заявою у лютому – березні 2024 року допомога призначатиметься і виплачуватиметься, починаючи з 1 березня.

Однією з умов продовження виплат на додаткові 6 місяців є, зокрема, те що розмір доходу в таких родинах не перевищує 9 444 грн на одну особу.

Також передбачається, що виплата допомоги на проживання ВПО не продовжується та допомога не призначається, якщо особа перебуває на тимчасово окупованих територіях, для яких не визначена дата завершення тимчасової окупації, включених до переліку таких територій, затверджених наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309 (із змінами). Зазначена норма буде застосовуватися з 01 березня 2024 року.