Кожна дитина потребує нашого захисту

Щороку 1 червня міжнародна спільнота відзначає День захисту дітей. Для України це свято є актуальним, як ніколи.

«Війна» і «діти» — це слова, які ніколи не мали би зустрічатися в одному реченні. Але реальність, у якій ми живемо, інша. Руїни, сирени, страх, навчання у бомбосховищах – так сьогодні можна описати життя дітей в Україні.

Повномасштабна війна триває вже третій рік, і бойові дії продовжують завдавати величезної фізичної, психологічної та емоційної шкоди дітям, руйнуючи їхнє життя та ставлячи під загрозу їхнє майбутнє.

Кожна дитина сьогодні потребує нашого захисту. Бо війна торкнулася всіх дітей: стресом, травматичними подіями, обстрілами, переселеннями, примусовими переселеннями, розлученням із батьками…

Пам’ятаємо: якщо дитина не отримає відповідей на свої запитання від дорослих, вона вигадає їх сама й цим може собі нашкодити, бо викривить ситуацію, що вплине на її ставлення до світу та себе. Якщо дитина залишається сам на сам із розгубленістю та горем, то знижуються її когнітивні здібності, вона починає гірше навчатися, бунтувати, закриватися. Тож відновлення психічного стану напряму залежить від родини. Тому дорослим так важливо дбати про себе, щоби мати змогу подбати про дітей, бути їм опорою.

Діти – найдорожче багатство кожної нації. В них, у наших дітях – надія на щасливе майбутнє всього українського. Задля цього ми і живемо, долаючи усі перешкоди і проходячи доленосні випробування.

Розпочалися літні канікули, і головне завдання батьків – зробити це дитяче літо безпечним, яскравим, повним світлих спільних спогадів. Бо дитинство триває, і воно є неповторним у кожної дитини!

Служба у справах дітей щиро дякує всім батькам, опікунам, батькам-вихователям і прийомним батькам за любов і щоденну турботу про дітей!