6 червня – річниця підриву російськими окупантами Каховської ГЕС

Рік тому, 6 червня 2023 року, окупаційні сили російської федерації підірвали Каховську гідроелектростанцію.

Руйнування ГЕС та греблі Каховського водосховища призвело до неконтрольованого скидання величезного об’єму води, який дорівнює потребам України у воді на 2 роки. В зоні підтоплення опинилося близько 80 населених пунктів. Катастрофа забрала життя десятків людей, затопила тисячі будинків, знищила 11000 гектарів лісових угідь та забруднила води Дніпра та Чорного моря. Ці події стали найбільшою техногенною катастрофою в Європі за останні 10 років.

Сума прямих збитків, спричинених підривом Каховської ГЕС, складає щонайменше $2 млрд. Йдеться про втрати житлово-комунального сектора, енергетики, сільського господарства, транспорту, екології та промисловості. 

В той же день, 6 червня, було оперативно організовано евакуацію людей та тварин з затоплених територій. Допомагати приїхали рятувальники, волонтери та медики з усією країни. Небайдужі люди збирали та відправляли гуманітарну допомогу. Спільними зусиллями за перші дні було евакуйовано більше 3000 людей.

Минув рік, і на сьогодні можемо сказати, що Україна впоралася з основним етапом ліквідації катастрофи на Каховській ГЕС. Проте наслідки підриву гідроелектростанції країна буде долати ще десятки років.

Для новокаховчан важливою новиною стала інформацію про відбудову ГЕС, яка розпочнеться одразу після деокупації території Херсонщини. Орієнтовно, тривалість відбудови становитиме 5 років.

Про трагедію згадують також у Європі та США, де плануються акції до роковин підриву Каховської ГЕС: 6 червня – в Лісабоні (Португалія), Варшаві (Польща), Берліні (Німеччина), 9 червня – Сан-Дієго (США).

Акції мають на меті нагадати світу, що внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС сталася найбільша техногенна катастрофа Європи за останні 10 років.