Фахівці із соціальної роботи пройшли тренінг  із психосоціальної підтримки ветеранів та їхніх сімей

Наприкінці травня в м. Києві для фахівців із соціальної роботи центрів соціальних служб був проведений тренінг на тему «Посилення спроможності здійснювати психосоціальну підтримку ветеранів та їх сімей з питань психічного здоров’я». Тренінг був організований за підтримки Міністерства соціальної політики України та Програми реінтеграції ветеранів IREX.

У ході тренінгових занять обговорювали потреби ветеранів та їхніх родин у сфері психічного здоров’я. Визначили бар’єри на шляху отримання допомоги та роль соціальних сервісів у їх подоланні. Порушили питання дії стигми та способи протидії їй. Познайомились з 5-ти кроковою моделлю першої допомоги у сфері психічного здоров’я, яка орієнтована на розпізнання складнощів, налагодження контакту, підтримку, скерування за фаховою допомогою та переконання в її отриманні. В рамках тренінгу відпрацювали навички психосоціальної підтримки ветеранів, їхніх родин та дітей.

Нові знання сприятимуть роботі з ветеранами та їхніми сім’ями, забезпечать можливість надання першої допомоги у сфері психічного здоров’я. Зокрема, допоможуть у розпізнанні складнощів, налагодженні контакту, наданні підтримки та скеруванні за фаховою допомогою.