У Кривому Розі презентували артпроект «Будь ласка, звільніть пташок!»

Презентація артпроєкту «Будь ласка, звільніть пташок!», який був створений на підтримку цивільних, яких Росія незаконно утримує в тюрмах, відбулася 24 червня в Кривому Розі, в Палаці культури «Мистецький».

Героями артпроекту стали шестеро в’язнів: Валентин Вигівський, Ірина Данилович, Сергій Цигіпа, Наріман Джелялов, Різа Ізетов та Ірина Горобцова.

Презентувала артпроект Олена Цигіпа, дружина Сергія Цигіпи, який з березня 2022 року знаходиться в російському полоні.

Проект розкриває всю драму полонених через образи пташок, що перебувають в неволі й можуть загинути без нашої свідомої підтримки. Роботи представлені в найсучаснішому виді мистецтва – колажі, і в трьох різних видах: аналоговий, діджитал та анімація. У якості птахів використані силуети соколів та голубів. Сокіл — один із символів свободи Україні, її незламності, а голуб – символ невинності, чистоти й миролюбності.

Це серія робіт створена для підтримки проекту «Звільнити без умов і обмінів!». Його мета – привернути увагу до проблеми цивільних ув’язнених: деякі з них перебувають в неволі з початку 2022 року, а деякі – ще з 2014 року. Ініціатор проекту: Центр громадянських свобод, кураторка проекту: Катя Сита. Захід організовано Новокаховською міською військовою адміністрацією за підтримки Криворізької міської ради.

Модератор виставки – Наталія Зарудна, начальник відділу культури Новокаховської міської ради, висловила вдячність директору МКЗ «Палац культури «Мистецький» Сергію Мігуші та його колективу за допомогу в організації та відкритті заходу.

Виставка триватиме до 28 червня.