Зміни до Порядку надання допомоги ВПО

31 липня 2023 року на засіданні Уряду схвалено постанову Кабінету Міністрів України № 789 „Про внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам”, якою внесені деякі зміни.

Змінами до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2023 р. № 709) передбачено, що:

з 1 серпня 2023 року допомога призначатиметься на шість місяців внутрішньо переміщеній особі, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачуватиметься щомісяця внутрішньо переміщеній особі або уповноваженій особі на внутрішньо переміщену особу у випадку недієздатності отримувача або дитину;

з 1 листопада 2023 року допомога призначатиметься на шість місяців на сім’ю, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця одному з членів сім’ї.

Розмір допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам і надалі залишається незмінним: для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень, для інших осіб — 2000 гривень.

Також нагадуємо, що в зв’язку із набранням чинності постанови КМУ від 11 липня 2023 р. № 709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», з 1 серпня 2023 року виплати припиняються для ВПО, які перебувають за кордоном більш як 30 календарних днів поспіль; фактично повернулися до покинутого місця проживання; відбувають покарання в місцях позбавлення волі; були засуджені за злочини проти основ національної безпеки України.

Починаючи з 1 серпня 2023 року ті ВПО, які звернуться за допомогою на проживання, зможуть отримати її, якщо протягом трьох місяців перед зверненням:

  • не придбали транспортний засіб (механізм);
  • не здійснили покупку на суму, що перевищує 100 тис. гривень;
  • на 1 число місяця призначення допомоги не мають депозитів або облігацій на суму, що перевищує 100 тис. гривень;
  • не здійснювали операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень;
  • на 1 число місяця призначення допомоги не мають у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення понад 13,65 кв.м.;
  • не здійснили купівлю квартири (будинку) за рахунок коштів, виділених на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення;
  • не перебувають на повному державному утриманні;
  • не відбувають покарання в місцях позбавлення волі;
  • не перебували на дату звернення за кордоном більш як 30 днів.

З постановою Кабінету Міністрів України від 31 липня 2023 р. №789 „Про внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам” та змінами, які нею вносяться, можна ознайомитись за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-poriadku-nadannia-dopomohy-na-prozhyvannia-vnutrishno-peremishchenym-t310723.