Щодо скасування суми авансових внесків з єдиного податку

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо скасування суми авансових внесків з єдиного податку, штрафних санкцій та пені за несплату або сплату не в повному обсязі авансових внесків з єдиного податку для платників, які скористалися правом не сплачувати зазначений податок.

Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219) внесено зміни з 01.08.2023, зокрема, до підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, п. п. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, але не пізніше ніж до 1 серпня 2023 року, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи мають право не сплачувати єдиний податок.

Для платників єдиного податку, які скористалися правом не сплачувати єдиний податок відповідно до п. п. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, нараховані контролюючим органом суми авансових внесків з єдиного податку, суми штрафних санкцій та пені за несплату (неперерахування) або сплату (перерахування) не в повному обсязі авансових внесків з єдиного податку в порядку та у строки, визначені ПКУ, підлягають скасуванню (анулюванню) за відповідні періоди з 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року (п. 12 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються таким платникам єдиного податку за періоди, що відображені в декларації платника єдиного податку, тобто за які був фактично сплачений єдиний податок.

Більше інформації на податкову тематику можна отримати в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, розміщеному на вебпорталі ДПС України за посиланням: https://zir.tax.gov.ua.

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі