Заход Уповноваженого ВРУ з прав людини

Вчора, 17 жовтня, начальник Новокаховської міської військової адміністрації Валерій Брусенський взяв участь у онлайн-заході Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця стосовно стану виконання рекомендацій Спеціальної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо додержання прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

На заході, були представлені результати аналізу Спеціальної доповіді, розділи якої стосуються прав ВПО, людей, які живуть в тимчасовій окупації, а також громадян, які знайшли прихисток в інших країнах. Крім цього, значну увагу було приділено питанню порушення міжнародного гуманітарного права та захисту прав депортованих та примусово переміщених осіб.

На заході також були присутні представники міністерств, Державної міграційної служби України, якими були представлені презентації та розглянуті питання щодо:  визнання результатів навчання осіб, які проживають на ТОТ; пенсійного забезпечення осіб, які перемістилися з АР Крим та м. Севастопіль; державної реєстрації актів цивільного стану, у тому числі фактів народження та смерті, що мали місце на тимчасово окупованій території України; порядку функціонування місць тимчасового  проживання ВПО, вирішення проблемних питань ВПО, в тому числі забезпечення їх житлом; компенсації за пошкоджене та знищене житло в рамках державної програми допомоги єВідновлення тощо.

Також вчора відбувся установчий онлайн-тренінг з представниками територіальних громад Херсонської, Полтавської та Львівської областей, присвячений огляду законодавчих новел, правозастосовчої практики, рекомендацій Ради Європи з питань міжмуніципального співробітництва та проблемних питань, що виникають під час реалізації співробітництва.