Оподаткування компенсації за пошкоджену нерухомість

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо оподаткування суми доходу, отриманого як компенсація за пошкоджений/знищений об’єкт нерухомого майна.

З 01.08.2023 набрав чинності Закон України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким, зокрема, п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено новим п. п. 165.1.66.

Відповідно до зазначеної норми ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого як компенсація за пошкоджений/знищений об’єкт нерухомого майна відповідно до Закону України від 23 лютого 2023 року № 2923-IX «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України».

Детальне роз’яснення з цього та інших питань містить загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, розміщений на вебпорталі ДПС України за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі