Терміни виплат допомоги ВПО

З листопада поточного року за оформленням статусу ВПО для усієї сім’ї може звернутися одна особа від імені усіх інших членів сім»ї (пункт 3 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам). Раніше кожен мав це робити окремо. Проте це стосується лише тих, хто звертатиметься по допомогу вперше.

У листопаді держава продовжить виплачувати допомогу ВПО. Терміни виплат ВПО були автоматично продовжені 1 серпня на півроку, до кінця січня 2024 року (п.1 Постанови КМУ від 11.07.2023 №709). Допомога продовжується для всіх ВПО, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами у розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей — 3 тис грн; для інших осіб — 2 тис грн. Постановою встановлено, що виплата не подовжується:

  • особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі;
  • особам, які були засуджені за статтями 109, 110, 111 ККУ або оголошені у розшук;
  • особам, які перебувають за кордоном упродовж тридцяти чи більше днів поспіль (за виключенням відряджень, оздоровлення дітей, стажування, лікування тощо);
  • ВПО, які повернулися до покинутого місця проживання на територіях активних бойових дій або непідконтрольних уряду України територіях.

Нагадуємо, що згідно п.2 Постанови КМУ від 11.07.2023 № 709 з 1 вересня 2023 р. виплата допомоги припиняється внутрішньо переміщеним особам, які: мають депозит у понад 100 тисяч гривень; перебувають за кордоном понад місяць без поважної причини; мають житло не на територіях, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 метра квадратних на одного члена сім’ї або ж придбали житло вартістю понад 100 тисяч гривень; придбали автомобіль, якому менш як п’ять років; купили іноземну валюту або дорогоцінні метали на понад 100 тисяч гривень; відбувають покарання в місцях позбавлення волі; засуджені за державну зраду чи кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України або оголошені в розшук; повернулися до покинутого місця проживання.

Якщо органи соціального захисту населення приймуть рішення припинити виплати, внутрішньо переміщених осіб про це буде повідомлено