Про допомогу з обласного бюджету!

Відповідно до Херсонської обласної програми соціальної підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України на 2024 – 2026 роки особи, що зареєстровані/ задекларовані на території Херсонської області, мають право на отримання таких допомог:

 1. Разової матеріальної допомоги в розмірі 50 000 грн. сім’ям загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України (резервістів, військовозобов’язаних, добровольців Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України та інших формувань.
 2. Щорічної одноразової матеріальної допомоги особам, на яких поширюється дія статей 10 та 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», із розрахунку 10 000 грн. кожному шляхом перерахування коштів на їх особові рахунки в банках. Для неповнолітніх осіб перерахування коштів здійснюється на рахунки законних представників (батьків / усиновителів, опікунів).
 3. Одноразової матеріальної допомоги дітям (віком до 18 років) загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України «Подарунок від тата» до новорічних та різдвяних свят із розрахунку 3 000 грн. кожному.
 4. Одноразової матеріальної допомоги дітям (віком від 6 до 16 років включно, які з 01 вересня будуть або планують навчатися у закладах загальної середньої освіти) загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України «Подарунок від тата» до 01 вересня із розрахунку 1 000 грн. кожному.
 5. Надання одноразової матеріальної допомоги на відпочинок та оздоровлення дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України віком до 7 років у супроводі матері, батька або особи, яка їх замінює, в розмірі 10 000 грн. на одну дитину разом з одним супроводжуючим.
 6. Учасникам бойових дій, військовослужбовцям (у період проходження військової служби) або одному із членів їх сімей (законному представнику), які зареєстровані / задекларовані на території Херсонської області, одноразової матеріальної допомоги із розрахунку 3 000 грн. кожному шляхом перерахування коштів на особові рахунки в банках у період дії воєнного стану в Україні за зверненням у 2024 – 2026 роках, а саме: пораненим, травмованим та тим, які отримали контузію чи каліцтво під час обстрілів деокупованої частини Херсонської області та м. Херсона.
 7. Одноразової матеріальної допомоги дітям військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до закону, які перебувають або перебували у полоні у зв’язку з протидією агресії Російської Федерації проти України, на період дії воєнного стану, в розмірі 10 000 грн. на кожну дитину.
 8. Щороку одноразової матеріальної допомоги важкопораненим військовослужбовцям, а саме: особам, яким медико-соціальною експертною комісією встановлено:
  • інвалідність III групи – 6 000 грн.;
  • інвалідність II групи – 9 000 грн.;
  • інвалідність І групи – 12 000 грн.

  Щоб підтвердити право на отримання допомог, необхідно звернутись за місцем зареєстрованого проживання (перебування) на території Херсонської області до органів соціального захисту населення районних державних (військових) адміністрацій, військових адміністрацій населених пунктів або для отримання додаткової інформації за телефонами гарячої лінії Херсонської ОВА 0 800 330 951, 38 091 481 78 45.

  Для зареєстрованих мешканців Новокаховської міської територіальної громади для отримання консультації з питання звернення для отримання зазначених видів допомоги з обласного бюджету також можливо звернутись на інформаційно-довідкову гарячу лінію Новокаховської міської військової адміністрації 0 800 335 180.