24 лютого

24 лютого 2022 року мешканці Новокаховської громади прокинулися від звуків страшних вибухів – російська окупаційна армія здійснювала ракетний обстріл міста Нова Каховка. Це стало початком повномасштабного вторгнення військ агресора на нашу землю. Його мета – остаточно загарбати та знищити військовим шляхом українську державу, націю та ідентичність, зруйнувати існуючий світовий порядок, встановлений після Другої світової війни, порушити правила глобальної безпеки в Європі та світі загалом.

Так званий «руский мир», заснований на ідеях фашизму й більшовизму, нацизму та євразійства, реваншизму і ксенофобії, українофобства та людиноненависництва, приніс масштабні руйнування міст та сіл, вбивства дітей, жінок, чоловіків, скалічені долі та життя, горе та сльози, сирітство та вдівство. Шляхом брутального, демонстративного порушення норм міжнародного права РФ прагне демонтувати міжнародний порядок, заснований на правилах, зруйнувати єдність демократичних країн і повернути світ в епоху імперій, сфер впливу та колоніальних воєн.

Але українська нація продемонструвала світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом, що кількісно переважає. Національна єдність стала основою успішного спротиву. Наступ військ РФ вдалося зупинити завдяки спільним зусиллям українців, які стали на захист держави в лавах Збройних сил України, Національної гвардії України, масового волонтерського руху. Героїчний опір українців – це не лише боротьба за фізичне виживання Українського народу та свободу країни. У цій війні Україна захищає свій європейський вибір, національну ідентичність і демократичні цінності.

Сьогодні, в другу річницю повномасштабного вторгнення та 10 річницю російсько-української війни ми добре усвідомлюємо, перемога України – запорука світової стабільності. Ми вдячні союзникам за потужну військову, політичну, економічну, фінансову та гуманітарну підтримку. Втім, для остаточної перемоги Україна потребує ще більшої допомоги, передусім – у військовій сфері. І як важливо, щоб людство усвідомило важливість нашої спільної перемоги.

Українці вистояли й довели свою спроможність перемагати російську військову агресію. Сьогодні Україна ефективно стримує її завдяки зусиллям на військовому, дипломатичному, інформаційному фронтах, а також потужній міжнародній допомозі. Ми боротимемося, доки не звільнимо від окупанта останній сантиметр української землі. Тож наше суспільство має й надалі залишатися консолідованим для перемоги над агресором і розбудови демократичної правової держави в сім’ї європейських народів.

Тому будемо робити все, що є у наших силах для спільної перемоги. Віримо, що Новокаховська громада та місто Нова Каховка будуть повністю звільнені від окупантів, а Україна переможе і розквітне!