Служба у справах дітей інформує

Нарешті відступають зимові холоди, сонечко пригріває все сильніше, природа прокидається… Тепер діти можуть більше свого часу проводити на вулиці, а не з гаджетами в кімнаті. І саме в цей період, як правило, підвищується рівень травматизму, нещасних випадків, зростає число неповнолітніх, чия поведінка виходить за межі дозволеного.

Не усвідомлюючи, що таке правопорушення та кримінал, підлітки вчиняють злочини. Аби діти не переступили межу закону, нам, дорослим, необхідно навчати дітей нормам і правилам, які діють у суспільстві.

Найчастіше саме недоліки сімейного виховання породжують відхилення в моральному розвитку підлітків, що і призводить до правопорушень та злочинних проявів. Частіше це трапляється у родинах, де батьки вживають алкогольні напої, ведуть аморальний спосіб життя, де відсутній належний батьківський контроль за навчанням, поведінкою дітей під час дозвілля, немає взаємоповаги та взаєморозуміння. Непоодинокими є випадки злочинної поведінки дітей і з зовнішньо благополучних, матеріально забезпечених родин.

Якщо ж батьки добре знають свою дитину і те, як вона будує свої стосунки із друзями, хто належить до її кола приятелів, чим займається після школи, де буває увечері, як витрачає гроші, це, – з одного боку, – свідчить про взаєморозуміння, а з іншого – про батьківський контроль, метою якого є попередження небажаної поведінки, неприємних подій і «випадковостей».

Природа не терпить порожнечі. Тож, якщо батьки не знаходять часу, щоби приділити достатньої уваги власним дітям, то ризикують тим, що ця увага буде замінена вулицею, впливом «вуличних авторитетів». Якщо у підлітковому віці немає порозуміння із батьками, «вчитися жити» діти будуть у своїх друзів, знайомих. І чим більше підліток незадоволений ставленням дорослих до нього, тим більше він потребуватиме товаришів, і тим сильнішим у цій ситуації буде їхній вплив на нього. А якщо ця підліткова спільнота впливатиме негативно, це може штовхнути на шлях правопорушення. Як вважають фахівці, основною причиною підліткових правопорушень є бажання проявити себе.

Шановні батьки! Вільний час – це простір для розвитку особистості. Тому питання організації змістовного дозвілля Ваших дітей – важлива мета кожного люблячого свою дитину. Тож, аби не сталося лиха, пильнуйте та оберігайте своїх дітей, допоможіть їм пережити цей складний час! Біді, що зветься підлітковою злочинністю, як відомо, легше зарадити, ніж пожинати потім її сумні плоди.

Любові Вам та взаєморозуміння під мирним весняним небом!