Мобільний застосунок дляпорятунку від домашнього насильства

Міський центр соціальних служб Новокаховської міської ради інформує про мобільний застосунок для тих, хто потерпає від домашнього чи гендерно -зумовленого насильства або перебувають у групі ризику. Проект створено представництвом UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні у співпраці з Міністерством Внутрішніх Справ України та Національною Поліцією, за підтримки уряду Великої Британії.

Застосунок спрямований на полегшення отримання допомоги тією категорією жінок, які не мають можливості подзвонити у поліцію через фізичні особливості (наприклад, особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо.

Мобільний застосунок надає можливість викликати поліцію через кнопку «SOS», без дзвінка на 102. У такому випадку спілкування телефоном з оператором можна уникнути, адже поліція приїде знаючи про специфіку випадку (домашнє насильство) за геолокацією або вказаною при реєстрації адресою. Зовнішній інтерфейс застосунку замасковано під звичайний мобільний застосунок у телефоні жінки. Кнопка виклику поліції, корисна інформація та контакти інших служб допомоги у випадках домашнього або гендерно зумовленого насильства, доступні тільки у прихованому інтерфейсі, доступ до якого має лише власниця телефону.

А ті, хто потерпає від насильства, можуть отримати інформацію та завантажити програму, зателефонувавши на гарячу лінію 116 123 або написавши в особисті повідомлення на сторінку «Розірви коло» у Facebook.

Куди ще можна звернутись у разі домашнього насильства?

• 102 ― Національна поліція України;
• 15-47 ― урядова гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства;
• 116-123 або 0 800 500 335 ― «Ла Страда»;
• 772 або 0 800 500 225 ― Національна дитяча гаряча лінія;
• мобільні бригади Міністерства соціальної політики в регіонах;
• денні центри UNFPA;
• @police_helpbot ― чат-бот у Telegram від МВС.

На сайті «Розірви коло» ви знайдете інформацію, як розпізнати насильство та захистити себе.