Про зміни у виплаті допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб.

22 березня 2024 року Урядом прийнято постанову №331 «Деякі питання провадження діяльності з усиновлення та влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, соціального захисту дітей, залишених без батьківського піклування», якою вносяться зміни і до Постанови КМУ від 20 березня 2022 р. № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб».

Зокрема, Постановою КМУ від 20 березня 2022 р. № 332, в редакції від 28.03.2024 року, уточнюється перелік тих внутрішньо переміщених осіб, які матимуть право на отримання виплат протягом ще 6-ти місяців за зверненням, а саме:

  • особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність;
  • діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;

Якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім’ї менше 9 444 грн. на допомогу мають право:

  • особи, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду до 6 років;
  • сім’ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
  • особи, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі;
  • особи з інвалідністю ІІІ групи;
  • сім’ї пенсіонерів.

Діти/особи віком до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти після досягнення ними 18 років і не мають власних сімей, мають право звертатися за призначенням допомоги особисто, якщо вони мають фактичне місце проживання (перебування) інше, ніж в уповноваженої особи.

Крім того, право на продовження допомоги на додаткові 6 місяців також отримали особи, старші за 55 років, які на дату звернення зареєструвалися в центрі зайнятості як безробітні, або як такі, що шукають роботу.

Продовжено період подання заяв на перепризначення виплат для ВПО до 30 квітня 2024 року. Ті, хто подадуть заяви у квітні, отримають кошти із врахуванням березня.

Звертаємо увагу, що протягом 2-х місяців після призначення допомоги, ВПО, які не працюють і не доглядають за дітьми чи особами з інвалідністю, мають сприяти своїй зайнятості. Тобто стати на облік в Центр зайнятості (або зареєструватися як фізична особа-підприємець та розпочали відповідну діяльність/ або отримати допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу/ або отримати ваучер на навчання тощо).

Також нагадуємо, що відповідно до абзацу 2 пункту 30 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого Постановою КМУ від 20 березня 2022 р. № 332 (із змінами), з 1 березня 2024 року виплата допомоги не продовжується та допомога не призначається, якщо особа перебуває на тимчасово окупованих територіях, для яких не визначена дата завершення тимчасової окупації, включених до переліку територій, що визначені Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 №309 (із змінами).