Навчання податківців

Сьогодні в Головному управлінні ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі відбулося чергове онлайн-навчання на платформі ZOOM.

Цього разу працівники управління оподаткування юридичних осіб опрацьовували положення Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України; (далі – Порядок), затвердженого наказом Міністерства фінансів від 29 липня 2022 року № 225.

Під час навчання, зокрема, було зазначено, якщо у платника податків відсутня можливість подати до ДПС заяву та відповідні документи, що підтверджують неможливість виконання податкового обов’язку, у строк до 30.09.2022 (включно), то такий платник податків має це зробити одночасно з набуттям можливості виконання одного із податкових обов’язків (реєстрації податкової накладної, подання звітності, сплати невиконаного податкового зобов’язання тощо), але не пізніше 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей.

Заява платника складається в довільній формі, але має містити обов’язкову інформацію, визначену Порядком, і разом з документами направляється або в електронній формі через електронний кабінет, або у паперовій формі.

Після їх розгляду ухвалюється рішення контролюючого органу, яке може бути оскаржено підприємством в адміністративному чи судовому порядку.

Варто додати, що такі навчання гарантують напрацювання єдиного розуміння з питань застосування норм чинного законодавства. 

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі