Постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року №309 (зі змінами) визначено порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю.
Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я формується Фондом соціального захисту інвалідів за поданням реабілітаційної установи, закладу охорони здоров’я за заявницьким принципом, з яким можна ознайомитися за посиланням https://www.ispf.gov.ua/diyalnist/reabilitaciya-ditej/perelik-reabilitacijnih-ustanov.
Надавачем реабілітаційних послуг виступає реабілітаційна установа та заклад охорони здоров’я, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.
Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один із батьків дитини або її законний представник за місцем реєстрації/місцем фактичного проживання разом із заявою подає місцевим органам копії таких документів:
- паспорт громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника;
- свідоцтво про народження дитини або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини;
- індивідуальна програма реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
- виписка з медичної карти амбулаторного(стаціонарного) хворого за формою №027/о, затвердженою МОЗ;
- документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника), супроводжуючої особи.
Послуги з реабілітації надаються безкоштовно в межах граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини, та визначаються за ступенем обмеження життєдіяльності і не можуть перевищувати:
- для дітей з І та ІІ ступенем обмеження – 16 тис. грн;
- для дітей з ІІІ ступенем обмеження – 25 тис. грн.
Реабілітаційними послугами в межах її граничної вартості одна дитина може бути забезпечена декілька разів протягом бюджетного року, які можуть надаватися у стаціонарі та амбулаторно.