Про зміни в Порядку надання одноразової матеріальної грошової допомоги

Про зміни в Порядку надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції!

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 07.07.2023 №691 “Про внесення змін до Порядку надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції”.

Відповідно до внесених Постановою змін до Порядку передбачається надавати одноразову матеріальну грошову допомогу постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції (далі-допомога) незалежно від отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Також змінами передбачається проведення перевірки осіб, які претендують на призначення допомоги, щодо факту перебування (неперебування) за кордоном та в разі встановлення станом на 5 червня 2023 р. факту перебування осіб за кордоном більше 30 календарних днів підряд матеріальна грошова допомога не надається.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2023 року № 626 „Деякі питання надання матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції” (із змінами) допомога призначається на кожну особу, яка належить до постраждалого населення у розмірі 5 000 грн. в разі звернення за такою допомогою не пізніше ніж до 31 серпня 2023 року.

Постраждалим населенням визнаються особи, які на момент підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції проживали/були зареєстровані/задекларовані в населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей. Перелік населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей, разом з переліком вулиць та адрес (за можливості), що зазнали підтоплення, затверджується Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями.

До постраждалого населення також належать особи, які перемістилися після 6 червня 2023 р. з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій Миколаївської та Херсонської областей, для яких не визначена дата завершення тимчасової окупації відповідно до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 р. № 309, та які були зареєстровані/задекларовані до 6 червня 2023 р. в населених пунктах, що включені до переліку населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей.

Для отримання допомоги особа повинна подати заяву до органів соціального захисту населення за встановленою формою, пред»явивши необхідні документи, зокрема документ, що посвідчує особу або єДокумент. Крім того, вимагається документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків, якщо фізична особа має такий номер. Винятком є особи, які з релігійних мотивів відмовилися від прийняття реєстраційного номера та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті. Для батьків неповнолітніх дітей до заяви включається інформація про дітей.

У випадках, коли потрібна перевірка проживання особи без реєстрації місця проживання у населеному пункті, що зазнали підтоплення, або факту переміщення осіб з тимчасово окупованих територій, районні державні (військові) адміністрації утворюють комісію для здійснення перевірок та підтвердження інформації.