Урядом визначені умови надання підтримки внутрішньо переміщеним особам!

15 липня 2023 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 11 липня №709 “Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб” (далі – Постанова). Зазначеною Постановою уточнено параметри надання підтримки ВПО.

Так, для всіх внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Україні та отримують допомогу буде автоматично продовжено з 1 серпня 2023 р. виплату допомоги ще на 6 місяців, тобто до кінця січня 2024 р. Рішення про продовження виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам приймається на підставі інформації Міністерства фінансів за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів допомоги.

Виплата допомоги не продовжується особам, які:

• перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин, що підтверджуються документально.
• повернулися до покинутого місця проживання;
• відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Також в Постанові зазначається, що внутрішньо переміщеним особам, які за результатами проведеної Міністерством фінансів України перевірки станом на 15 липня 2023 р. перебували за кордоном понад 30 календарних днів підряд та не повернулися в Україну станом на 1 серпня 2023 р., виплата допомоги не продовжується.

З 1 вересня 2023 р. виплата допомоги припиняється тим ВПО, які за результатами верифікації після набрання чинності цієї постанови:

• придбали новий транспортний засіб, термін випуску якого менше 5 років (не враховуються придбані та передані волонтерами автівки для ЗСУ, мотоцикли, вартість яких не перевищує тринадцяти розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та транспортні засоби, придбані самостійно особами з інвалідністю І-ІІ групи або одержані від органів соціального захисту);
• придбали на суму більше 100 тис.грн. земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
• мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис. грн;
• придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис. грн;
• мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї.;
• перебували та перебувають після переміщення на повному державному утриманні.

Врегульоване питання, яке виникало з отриманням допомоги на дітей, які народилися у внутрішньо переміщених осіб після переміщення та, відповідно, їхнє зареєстроване місце проживання збігалося з місцем задекларованого місця проживання їхніх батьків. У такому випадку допомога нараховується з дати звернення за нею з її автоматичним продовженням з 1 серпня 2023 року.»

Додаток: Інфографіка до змін що відбулися в порядку призначення виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб.