Де можна ознайомитися з переліком міжнародних благодійних організацій

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє щодо переліку міжнародних благодійних організацій (їх філій, представництв), які надають благодійну допомогу громадянам, котрі мешкають у населених пунктах, на території яких проводяться бойові дії під час дії воєнного, та/або вимушено покинули місце проживання, у зв’язку із введенням воєнного стану.

Так, згідно з абзацом четвертим п.п. 165.1.56 п. 165.1. ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного річного оподатковуваного доходу платника податку не включається сума (вартість) благодійної допомоги, яка виплачена (надана) міжнародними благодійними організаціями (їх філіями, представництвами), перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, на користь фізичних осіб, які мешкають (мешкали) у населених пунктах, на території яких проводяться (проводилися) бойові дії під час дії воєнного, надзвичайного стану, та/або вимушено покинули місце проживання (тимчасово переміщені особи), у зв’язку з форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) у тому числі у зв’язку із введенням воєнного, надзвичайного стану, підтвердженими у встановленому законом порядку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2015 року № 397 «Деякі питання діяльності міжнародних благодійних організацій, їх філій та представництв» установлено, що міжнародні благодійні організації, їх філії та представництва, які надають благодійну допомогу фізичним особам, переліченим у п.п. 165.1.56 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України, зазначаються у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги.

Ведення Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги забезпечує Міністерство соціальної політики України.

Єдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомоги є загальнодоступним на офіційному вебпорталі Міністерства соціальної політики України (https://www.msp.gov.ua) за посиланням: Головна/Нормативна база/Нормативні акти/Гуманітарна допомога/Інші/Єдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомоги.

Більше інформації можна отримати в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДПС України за посиланням: https://bitly.ws/ZxJM.

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі