Школярі Нової Каховки зобразили рідний край у вишиванці

Новокаховські учні та їхні батьки долучитися до акції «Вишивана Херсонщина» (15 квітня -10 травня) задля збереження українських національних цінностей та їх популяризації серед населення області.

Роботи були різних форматів – від серветки до оберегів, прикраси різних видів вишивки, а також ляльки-мотанки, браслети з тематичним орнаментом національної символіки України – з любов’ю для наших захисників.

Учні ліцеїв №3, №8, №10, Корсунської гімназії разом з батьками активно долучилися до акції, адже це була не лише можливість продемонструвати красу національного мистецтва, а й згуртованість у спільному проєкті.

Усі виготовлені вироби були відправлені до Департаменту реалізації гуманітарної політки Херсонської облдержадміністрації, для передачі їх військовим частинам, які захищають Херсонщину.

Також учні долучилися до проєкту «Херсонщина у вишиванці», який тривав з 25 квітня по 15 травня. Його започаткувало управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації до Дня вишиванки.

Для участі у проєкті необхідно було намалювати ескіз зображення визначних та пам’ятних місць Херсонщини, оздоблених малюнком, муралом у вишиванці.

Учні ліцеїв №1, №2, №3, Дніпрянського ліцею №4, Корсунської та Маслівської гімназій, Веселівського ліцею та їхні батьки у своїх ескізах зображували рідні школи; домівки, в яких народилися і зростали та через війну були змушені покинути; альтанка парку імені С. М. Фалдзінського, Шато Трубецького, Вітовтова вежа, «Вітрильник свободи», Каховська ГЕС теж одягнули свої вишиванки.

«Код нації» – так називають українську вишиванку. І це не просто красиві слова – це символ української ідентичності.