Кому з отримувачів субсидій та пільг потрібно звернутися до Пенсійного фонду

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 2024 р. № 521 «Деякі питання надання, нарахування та виплати житлових субсидій і пільг для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива з урахуванням енергетичної кризи, що склалася в м. Харкові та населених пунктах Харківській області» внесені зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України, зокрема, до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 215 «Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану» (далі – Постанова 215).

Постанову 215 доповнено пунктом 3¹, відповідного до змісту якого Пенсійний фонд України з червня 2024 р. припиняє нарахування та виплату пільг і житлових субсидій, які надавалися згідно з Постановою 215.

Пенсійний фонд України протягом травня ― червня шляхом надсилання поштою повідомлення в паперовій формі або електронного повідомлення за допомогою засобів електронного зв’язку, або через веб-портал електронних послуг ПФУ, або телефоном, або за допомогою іншого доступного засобу зв’язку (з використанням мобільних застосунків (за наявності) тощо), який забезпечує фіксацію повідомлення чи виклику, повідомляє одержувачам пільг і житлових субсидій про необхідність звернення до 1 липня 2024 р. до територіальних органів фонду в установленому порядку та подання заяви та/або інших документів, необхідних для встановлення права/продовження виплати пільг та житлових субсидій (у паперовій або електронній формі).

У разі звернення одержувача пільг/житлових субсидій до територіального органу ПФУ в установленому порядку і прийняття територіальним органом фонду позитивного рішення за результатами розгляду поданих одержувачем заяви та/або інших документів нарахування та виплата пільг і житлової субсидії поновлюється відповідно до законодавства, що регламентує порядок їх надання, і проводиться територіальним органом ПФУ з місяця звернення особи.

Звернутися до 1 липня 2024 року за продовженням житлової субсидії або пільги необхідно особі, яка одночасно відповідає всім наступним критеріям:

  • є отримувачем житлово-комунальної субсидії або пільги;
  • була отримувачем субсидії або пільги станом на 24 лютого 2022 року;
  • проживала (чи проживає) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;
  • з початку повномасштабної агресії не зверталася до органів соціального захисту населення чи ПФУ за перепризначенням субсидії або пільги.

Звертаємо увагу, що подати заяву та необхідні документи до органу фонду можна в один із способів:

  •  онлайн — через вебпортал електронних послуг ПФУ portal.pfu.gov.ua, мобільний застосунок «Пенсійний фонд»  або за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг Портал Дія;
  • поштою — на адресу територіального органу Пенсійного фонду;
  • особисто — через сервісні центри ПФУ, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг.

Як подати заяву на житлову субсидію через вебпортал Пенсійного фонду України, дивіться за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=NW5AHe-wwkc».