Уряд вніс зміни до деяких нормативно-правових актів, які стосуються соціального захисту населення

Кабінет Міністрів України 24 травня 2024 р. затвердив постанову „Деякі питання щодо порядку призначення та виплати соціальної допомоги, виготовлення бланків посвідчень і забезпечення виконання рішень суду” № 593. Зазначеною постановою внесено зміни до низки нормативно-правових актів, зокрема:

1) Затверджено нові зразки бланків посвідчень: „Ветеран праці”, громадянина (громадянки), який (яка) проживає, працює (навчається) на території гірського населеного пункту, реабілітованої особи та бланка вкладки до посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (яка є дитиною з інвалідністю, пов’язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи) – постанова Кабінету Міністрів України від 29 липня 1994 р. № 521 “Про порядок видачі посвідчення і нагрудного знака “Ветеран праці” із змінами. Слід зазначити, що видачу старих зразків посвідчень дозволено до 1 січня 2027 року.

2) Подання заяви для оформлення та видачі посвідчення „Ветеран праці” дозволяється здійснювати через центри надання адміністративних послуг або через уповноважену посадову особу виконавчого органу сільської, селищної, міської ради – постанова Кабінету Міністрів України від 29 липня 1994 р. № 521 “Про порядок видачі посвідчення і нагрудного знака “Ветеран праці” із змінами.

3) Для отримання посвідчення «Громадянина (громадянки), який (яка) проживає, працює (навчається) на території гірського населеного пункту» громадяни звертаються до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (в разі її утворення) ради за місцем постійного проживання. Також можна звернутися до посадової особи центру надання адміністративних послуг або до уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (в разі відсутності центру надання адміністративних послуг).

Звертаємо увагу, що однією з підстав для видачі посвідчення громадянину, який проживає, працює (навчається) на території гірського населеного пункту є витяг з реєстру територіальної громади — для громадян, які постійно проживають у гірському населеному пункті (в тому числі дітей) – постанова Кабінету Міністрів України від 19 березня 1996 р. № 345 “Про посвідчення громадянина, який проживає, працює (навчається) на території гірського населеного пункту” із змінами.

4) Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. № 551 доповнено новим пунктом 15 такого змісту: „15. За відсутності (технічної можливості) виготовлення посвідчення особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян для оформлення пільг, установлених для них законодавством, уповноваженим органом може видаватися довідка, що підтверджує їх статус, на строк до отримання відповідного посвідчення, але не більш як на два роки. У такій довідці зазначається прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), статус особи, вклеюється фотокартка розміром 30 × 40 міліметрів, яка засвідчується підписом керівника уповноваженого органу, що скріплюється печаткою.”.

Інформацію надано Управлінням праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради.