Фахівець соціальної служби взяв участь у тренінгу з особливостей спілкування з постраждалими від війни

29 серпня 2024 року соціальні працівники, волонтери, психологи та всі, хто працює з людьми, які пережили травмуючі воєнні події, мали можливість прослухати онлайн-тренінг на тему «Особливості спілкування з постраждалими від війни».

Тренінг був організований програмою «Рінат Ахметов ‒ Дітям» і зібрав 321 учасника.

До онлайн-тренінгу також долучився фахівець міського центру соціальних служб Новокаховської міської ради.

Спікерка Наталія Простун, сімейна та дитяча психологиня, психотерапевтка, авторка книги «Дитина, котра бачила війну», ознайомила учасників з різновидами травм та їх впливом на особистість, з емоційними потребами постраждалих від війни, особливостями адаптації військових до мирного життя та основами психологічної підтримки. Доповідачка надала поради і стратегії для ефективної комунікації з постраждалими, які пережили полон. Особливу увагу приділили питанням спілкування з військовими, ветеранами війни та людьми, які пережили втрати/горе або були свідками військових злочинів.

Війна приносить непрості випробування людям, які опинилися в її епіцентрі. Спілкування з тими, хто пережив травмуючі події вимагає особливої чутливості та розуміння. Тренінг допоміг фахівцям покращити навички ефективного та чуйного спілкування з військовими, які повернулися з місця проведення бойових дій та зрозуміти, як надавати необхідну підтримку і допомогу тим, хто пережив важкі випробування війни.

Також в межах благодійного проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Твоя суперсила» був створений освітньо-розважальний телеграм-канал «Твоя суперсила»: https://t.me/itsyoursuperpower . Його мета – підтримати підлітків та їх батьків, які під час війни опинилися у складних життєвих обставинах, але попри все шукають можливості для навчання та саморозвитку.

У телеграм-каналі кожен знайде корисну інформацію на теми освіти та профорієнтації в Україні та за її межами, добірки актуальних новин, публікації щодо саморозвитку та мотивації, а також матеріали, спрямовані на психологічну підтримку.