Уряд вніс зміни до Постанови «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми»

Урядом 24 травня 2024 р. затверджено постанову Кабінету Міністрів України „Деякі питання щодо порядку призначення та виплати соціальної допомоги, виготовлення бланків посвідчень і забезпечення виконання рішень суду” № 593. Зазначеною  постановою внесено зміни до низки нормативно-правових актів та зокрема до Постанови КМУ від 27.12.2001 №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» (далі – Постанова).

Змінами до Постанови уточнений порядок звернення за призначенням допомоги при народженні дитини один із батьків (опікун) якої тимчасово перебуває за межами України (крім осіб, які перебувають на території держави, визнаної згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором щодо України) з травня 2024 року.

Для отримання зазначеної допомоги один з батьків, зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) якого є окупована територія, який тимчасово перебуває за межами України, може  надіслати засобами поштового зв’язку заяву на отримання допомоги та документи, що засвідчують народження дитини (оригінал завіреного перекладу), до Департаменту соціальної політики Рівненської обласної державної адміністрації (крім осіб, які перебувають на території держави, визнаної згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором щодо України). Документи повинні бути видані компетентними органами країни, де народилася дитина, та легалізовані в установленому порядку.

Заява та документи не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після їх отримання розподіляються в хронологічному порядку їх надходження між органами соціального захисту населення Рівненської області та надсилаються їм для призначення допомоги при народженні дитини.

Додатково повідомляємо, що зареєстровані мешканці Новокаховської громади документи для призначення допомоги при народженні дитини один із батьків (опікун), який тимчасово перебуває за межами України, мають надсилати на поштову адресу Департаменту соціальної політики Рівненської облдержадміністрації: м. Рівне, вул. Словацького, 1, тел. 0362633610.