Санаторно-курортне лікування для осіб, які були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії 

Кабінет міністрів України затвердив Порядок забезпечення пільгового санаторно-курортного лікування осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 № 120), прийнятою на виконання статті 4 Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей», затверджено Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах рад (далі – Порядок).

Відповідно до пункту 2 Порядку за рахунок коштів, передбачених у  державному бюджеті за програмою КПКВК 2507110 «Соціальний захист осіб з інвалідністю», особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, визначеним статтею 4 Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» (далі – постраждалі особи) забезпечуються пільговим санаторно-курортним лікуванням або виплатою компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування.

Відповідно до наказу Мінсоцполітики від 19.04.2024 № 197-Н «Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2024 році» граничну вартість путівки (ліжко-дня) за надання послуг із пільгового санаторно-курортного лікування постраждалих осіб встановлено у розмірі 14 994,0 (833,0) грн. з податком на додану вартість.

Відповідно до пункту 10 Порядку, постраждалі особи мають право на пільгове санаторно-курортне лікування строком на 18 календарних днів або на одержання компенсації не пізніше ніж через 12 місяців після звільнення з місць несвободи.

Для отримання путівки або компенсації постраждалій особі необхідно подати заяву разом з необхідними документами, перелік яких визначено пунктом 6 Порядку, до органу соціального захисту населення або уповноваженим посадовим особам виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або районної військової адміністрації чи посадовим особам центру надання адміністративних послуг.

ВАЖЛИВО! 

Для одержання путівки, пільгового санаторно-курортного лікування або компенсації, необхідно перебувати на обліку для забезпечення путівкою та пільговим санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання, а внутрішньо переміщені особи з їх числа – за фактичним місцем проживання згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Постраждалі особи мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу, розміщеного на території України (крім закладів, розташованих на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, правовий режим на якій визначається Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»).