Як подати через Електронний кабінет заяви за формами №1ДР та № 5 ДР, алгоритм дій

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, інформує, що для подання через меню «ЕК для громадян» Електронного кабінету облікової картки фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР (далі – Заява за ф. № 1ДР) та заяви про внесення змін до ДРФО за формою № 5ДР (далі – Заява за ф. № 5ДР) необхідно:

  1. Увійти до Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, також через офіційний вебпортал ДПС. При цьому доступ до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – idd.gov.ua (MobileID та BankID).
  2. Обрати меню «ЕК для громадян», розділ «Облікова картка фізичної особи – платника податків. Форма 1ДР/Заява про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – ДРФО). Форма 5ДР» та натиснути кнопку «Створити».

Заповнити запропоновані форми заяв за ф. № 1ДР та ф. № 5ДР при цьому використовуються кнопки «Вибір з довідника».

З використанням кнопки «Вибір з довідника» приєднуються до заяви за ф. № 1ДР або ф. № 5ДР скановані копій документів, що посвідчують особу та інших документів, які підтверджують зміни облікових даних. Для цього необхідно використати закладку «Додатки» та обрати «Документ довільної форми», який заповнюється наступним чином:

  1. поля «Назва документу», «Номер документу», «Дата документу» заповнюються згідно з даними документа, що посвідчує особу;
  2. у графі 2 «Найменування файлу документу» табличної частини за допомогою кнопки «Обзор» обирається відповідна сканована копія документа. При цьому кожен документ має буди збережено в окремому додатку (формат файлу може бути pdf/jpg із обмеженням розміру не більше 5МБ).
  3. Для збереження заповненої заяви за ф. № 1ДР або ф. № 5ДР необхідно натиснути кнопку «Зберегти».
  4. Натиснути кнопку «Підписати» та підписати за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
  5. Натиснути кнопку «Відправити».
Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі