Компенсація за пошкоджену нерухомість громадянина не оподатковується

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що дохід громадянина, отриманий як компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно відповідно до Закону № 2923-IX «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» (далі – Закон № 2923), не оподатковується.

Це дозволяє п.п. 165.1.66 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), згідно з яким до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого як компенсація за пошкоджений/знищений об’єкт нерухомого майна відповідно до Закону № 2923.

Нагадаємо, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який набрав чинності 01.08.2023, зокрема, внесені зміни до ст. 165 Кодексу, а саме: п. 165.1 доповнено новим п.п. 165.1.66.

Більш детально читайте в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДПС України за посиланням: https://bitly.ws/34EAp. Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі